Dni Dewelopera

PZFD, dziękujemy za zaproszenie na Dni Dewelopera! To dla nas bardzo dużo znaczy, zwłaszcza, że zaproszenie wypływa od środowisk, które w dużej mierze odpowiadają za katastrofę klimatyczną, której doświadczamy. Kochani deweloperzy, zabetonowaliście nasze miasta i przyczyniliście się do powstania miejskich wysp ciepła, dlatego tak bardzo się cieszymy, że chcecie rozmawiać i zmieniać świat wokół nas. Że dojrzeliście do zmian! Super!

Podczas konferencji wydarzyły się rzeczy niesamowite. Jesteśmy po prostu rozdygotani i zachwyceni jednocześnie. W trakcie wystąpień i paneli dyskusyjnych padło mnóstwo ważnych deklaracji. Władze miejskie, Prezydent Poznania i Wrocławia, największe w Polsce firmy deweloperskie, prywatni przedsiębiorcy – wszyscy jednogłośnie zadeklarowali, że będą ze sobą współpracować, działać eko i prospołecznie, budować szczęśliwe, zdrowe i zrównoważone miasta. Bo nie ma czasu do stracenia. Pięknie to słyszeć, naprawdę, jesteśmy dumni i poruszeni do łez!

Teraz trzymamy Was mocno za słowo! I gwarantujemy naszą pomoc – odzywajcie się do nas, a na pewno opowiemy Wam o tym, co jeszcze możecie zrobić. A jest ogrom kwestii, które trzeba poruszyć, choćby bezsensowne wskaźniki parkingowe czy kształt planów miejscowych i planów adaptacji do zmian. Cała masa zmian legislacyjnych – wszystko jeszcze przed nami 😉 Działajmy razem!

Mamy też nadzieję, że nasz Dekalog Ostatniej Szansy skłoni Was do konkretnych zmian. Dzisiaj publikujemy jego treść, w poniedziałek pojawi się osobny artykuł z jego rozwinięciem oraz przykładami jak stosować się do niego.

Na koniec jeszcze warto dodać, że na dniach dewelopera obecny był zastępca prezydenta miasta Wrocław Pan Adam Zawada. Po panelu Eco Avengers niezwłocznie udał się na radę miasta, gdzie została przyjęta uchwała o stanie klimatycznym miasta która mówi o tym, aby wszystkie działania skupić na tym, żeby miasto do 2050r. było miastem zeroemisyjnym. Jest to wielki sukces wszystkich eko aktywistów, a sama sprawa dla nas ma symboliczny wydźwięk.