Chrońmy ptaki!

Problem kolizji ptaków z przeszkloną zabudową jest w ostatnim czasie coraz częściej wskazywany jako jedna z istotnych przyczyn śmiertelności ptaków na skutek działalności człowieka. Nie jest to temat nowy, jednak do tej pory często był pomijany, głównie ze względu na brak świadomości jego istnienia, z uwagi na obawy związane z konsekwencjami wizerunkowymi i finansowymi oraz brak wiedzy na temat możliwości redukowania liczby kolizji. 

W odpowiedzi na ten problem, Stowarzyszenie Wspierania Inwestycji Przyjaznych PTA.com stworzyło raport: Ochrona ptaków przed kolizjami ze szklanymi budynkami. Praktyczne i skuteczne rozwiązania.

Publikacja swoją premierę miała w kwietniu 2020 r. podczas ogólnopolskiej konferencji Dzień Ziemi. Powstała we współpracy z architektami, projektantami, specjalistami z branży zrównoważonego  budownictwa, specjalistami od technik świetlnych i certyfikacji wielokryterialnych. 

Patronem publikacji jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, a dedykowana jest głównie do specjalistów branży architektonicznej i budowlanej.

Autorzy publikacji:

mgr Aleksandra Szurlej Kielańska, dr Lucyna Pilacka, dr inż. Dariusz Górecki we współpracy z: mgr inż. arch. Paweł Wołejsza, mgr inż. Piotr Rydzkowski, mgr inż. Jowita Kurach

Sprawdź: Ochrona ptaków przed kolizjami ze szklanymi budynkami

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *