Dzień Ziemi

W Dzień Ziemi edukujemy, uświadamiamy i zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji budowania największego na świecie, modularnego domu dla owadów!

Świat bez owadów wyglądałby zupełnie inaczej niż wygląda dzisiaj. Mimo niewielkich rozmiarów, owady pełnią w naszym środowisku niezwykle ważną rolę. Jedne zapylają ponad ponad 80% gatunków roślin, inne żywią się martwymi szczątkami, przyczyniając się do stałego obiegu materii w przyrodzie, a jeszcze inne zaangażowane są w niezliczoną liczbę interakcji, stając się ważnymi węzłami wielu łańcuchów pokarmowych.

Domki dla owadów dają nie tylko schronienie, są też miejscem ich rozmnażania czy składowania zapasów żywności. Pomagają im przetrwać w miejscach, gdzie brakuje dzikiej zieleni.

Dlatego działamy!

Największy dom dla owadów będzie składał się z około 140 mniejszych domków, które staną na inwestycjach firm deweloperskich – koniecznie w okolicy łąk kwietnych lub roślin, które będą pożywieniem dla owadów. Chcesz zaangażować się w akcję i odebrać bezpłatnie domek? Napisz do nas: michal.mazurczak@pzfd.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *