O NAS

KIM JESTEŚMY

ZESPÓŁ SUPERBOHATERÓW

Są wśród nas naukowcy tacy jak antropolożka, architekt, przyrodnik i hydrolożka, studenci i licealiści. Polacy i obcokrajowcy. Miłośnicy mięsa i wegetarianie. Fani koni mechanicznych i ci kochający autobusy, eko aktywiści oraz pracownicy firm deweloperskich.

W dwóch słowach: jesteśmy różni – tacy jak nasze piękne miasta oraz tematy, które poruszamy w przewodniku.

eksperci i pasjonaci ekologii

Chcemy przeciwdziałać degradacji naszego środowiska i nie pozwolić na doprowadzenie Ziemi do stanu znanego ze średnich katastroficznych i postapokaliptycznych hollywoodzkich produkcji filmowych.

NASZ CEL

Nie jesteśmy inicjatywą, ruchem czy stowarzyszeniem – jesteśmy grupą ludzi, którym bardzo zależy na środowisku i miejscach, w których żyjemy.

zespół

Adam Chyliński, designer i badacz miejski – design miejski, przestrzenie wspólne i wspieranie rozwoju lokalnej społeczności.

Daniel Hoffman, właściciel EcoHungry.com, badacz miejski, ekspert ds mobilności – wspieranie zrównoważonej mobilności i elektromobilności w inwestycji oraz rozwiązań z zakresu ekonomii i kultury współdzielenia.

Sylwia Horska-Schwarz, doktor Nauk o Ziemi – zagospodarowanie wody opadowej, adaptacja do zmian klimatu.

Konrad Płochocki, dyrektor generalny PZFD, nasz Pan w garniturze, radca prawny.

Wojciech Słomka, ekspert do spraw zieleni inwestycyjnej, doktor do spraw ochrony roślin i ochrony środowiska. Dendrolog. Przyrodnik. Projektant i audytor przestrzeni zielonych, w szczególności przestrzeni inwestycyjnych – consulting i outsourcing zieleni i rozwiązań eko. Nadzory, konsultacje, opinie eksperckie, szkolenia. Zielony marketing.

Beata Staniak, ekologiczna aktywistka działająca na rzecz mądrego współistnienia ludzi z zielenią i zwierzętami w przestrzeni miejskiej. Propaguje też czystą energię, mikroretencję wody i ochronę przed smogiem. Przez dwadzieścia lat zajmowała się marketingiem i sprzedażą w firmach deweloperskich. Współtwórczyni artykułów i ulotek edukacyjnych Eco Avengersów.​

Emilia Uszczuk, uczennica liceum, aktywistka, nasza Greta Thunberg.

Paweł Wołejsza, architektura, urbanistyka, zrównoważona energia, ekologiczny proces budowy.

Marta Żakowska, antropolożka miejska i badaczka (Magazyn Miasta, Instytut Badań Przestrzeni Publicznej + Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) – zrównoważona mobilność w inwestycji, projektowanie dla zdrowia fizycznego i psychicznego oraz rozwoju społeczności lokalnej, badanie potrzeb wokół inwestycji, konsultacje społeczne.