Eco newsy #1

Kolejna firma z branży walczy z plastikiem. TORUS przedsiębiorstwo deweloperskie z Gdańska, jest już nam znane ze swoich proekologicznych działań. W ostatnią sobotę pomogliśmy im nasadzić prawie 60tys. drzew (więcej info). Jednak to nie jedyna inicjatywa prowadzona przez tego dewelopera. Ciekawym pomysłem jest przekazywanie nowym pracownikom Alchemii jak i nowy najemca ECOlogical packi. W skład tego zestawu wchodzi: szklana butelka na wodę, lunchbox wielokrotnego użytku oraz torba bawełniana. Ale dlaczego jest to takie ważne?

Dane mówią, że butelki, torby na zakupy oraz torebki śniadaniowe stanowią ok. 7% masy wszystkich śmieci, jednak zajmują o wiele więcej miejsca ok. 30%. Produkcja foliówki trwa 1 sekundę. WWF szacuję, że średnio używamy jej 25 minut. Rozkłada się od 100 do 400 lat. Światowa produkcja plastikowych butelkę wynosi 16tys.  na sekundę. Szacuję się, że tylko co 10 butelka jest poddana recyklingowi. Kanapka owinięta w folię czy obiad na wynos zapakowany w plastikowy pojemnik znajdują się w opakowaniu kilka godzin. Rocznie każdy z nas może wyprodukować ponad 500 sztuk takich odpadów.

Całkiem niedawno Mariusz z Balbiną udali się na wakacje na Filipiny. Dokładnie na wyspę Boracay. Niestety pocałowali klamkę. Władze były zmuszone do zamknięcia tej plaży ze względu na duże zaśmiecenie. Sprzątnie zajęło kilka miesięcy :o. To obrazuję problem plastiku.

Inną firmą, z branży która dokłada swoją cegiełkę do proekologicznych działań jest Skanska Residential Development. Otóż nasi koledzy wybrali się na warszawskiego Domu Dziecka nr.2. Pracownicy odnowili skwer wokół placówki. Zyskał nowe zielone boisko do siatkówki. Zostało nasadzone nowe rośliny, wypielęgnowali krzewy, a nawet stworzyli ekoogródek (więcej info).

Te dwie firmy zasługują na odznakę ECO AVENGERS

Czy pamiętacie naszą akcję na Targach Domów i Mieszkań? Dla przypomnienia, zorganizowaliśmy 300 sztuk sadzonek winobluszczu które rozdawaliśmy w zamian za wypełnienie ankiety dot. ekologicznych preferencji potencjalnych nabywców mieszkań. Udało się przeprowadzić prawie 200 ankiet. Wyniki przedstawione są broszurze dołączonej do galerii pod artykułem. Warto jednak nadmienić w tym miejscu, że nasi ankietowani w zdecydowanej postawili wybrali eko rozwiązanie nad własny portfel. To bardzo cieszy i napawa nasz team optymizmem.